Portowanie aplikacji mobilnych

Czym jest portowanie aplikacji mobilnych?

Zwykle przez pojęcie usługi portowania aplikacji mobilnych rozumie się przeniesienie funkcjonalności aplikacji z jednego systemu operacyjnego na inny. Czasem jednak portowanie może dotyczyć również przenoszenie funkcjonalności pomiędzy różnymi urządzeniami obsługiwanymi przez ten sam system operacyjny, np. z telefonów na tablety i odwrotnie.

Dlaczego aplikacja napisana na jedną platformę mobilną nie działa na telefonach z innym systemem operacyjnym?

To pytanie należy zadać przede wszystkim producentom telefonów. W skrócie można powiedzieć, że to producenci dyktują warunki programistom, zmuszając ich do tworzenia aplikacji w konkretnym języku programowania, korzystając ze z góry określonego zestawu narzędzi programistycznych. Z jednej strony jest to wygodne dla programistów, ponieważ biblioteki dostarczone przez producentów telefonów bardzo dobrze wykorzystują możliwości zarówno sprzętu i samej platform. Z drugiej strony sprawia to, że praktycznie nie jest możliwe wykorzystanie nawet małych fragmentów aplikacji napisanej na jeden system na telefonie z systemem operacyjnym konkurencji. I właśnie tu pojawia się miejsce na usługę portowania.

Dlaczego portować aplikacje mobilne

Rynek urządzeń i aplikacji mobilnych jest wiąż bardzo młody i zachowuje dużą dynamikę. Pewne platformy, które odniosły duży sukces w przeszłości, dziś powoli odchodzą w zapomnienie. I mimo iż sytuacja zdaje się powoli stabilizować, to jednak stale pojawiają się nowe urządzenia, nowe systemy operacyjne i nowe możliwości.

Aby nadążyć za konkurencją i zmieniającymi się trendami, dobrze jest myśleć perspektywicznie i rozszerzać ofertę na nowe platformy. Jeśli aplikacja zdobyła popularność na jednej z platform, istnieje bardzo duża szansa, że sukces ten będzie można powtórzyć na nowej grupie urządzeń, zdobywając nową rzeszę odbiorców.

Dlaczego my?

Jesteśmy firmą z bogatym doświadczeniem nie tylko w obszarze aplikacji mobilnych, lecz również na rynku IT w ogóle. Dysponujemy świetną kadrą programistów, którzy potrafią pisać aplikacje na praktycznie wszystkie popularne platformy mobilne. Jeśli jest taka potrzeba, możemy za jednym zamachem przeportować aplikację na 5 czy 6 innych platform.

Nasza usługa nie ogranicza się wyłącznie do pisania oprogramowania. Możemy wesprzeć klienta radą przy wyborze odpowiedniej strategii oraz platform docelowych. Służymy również pomocą przy zamieszczaniu aplikacji w sklepach specyficznych dla danej platformy.

Jakie platformy wspieramy?

Możemy wykonać usługę portowania aplikacji na praktycznie dowolny system operacyjny. Mamy doświadczenie w pisaniu aplikacji mobilnych na następujące platformy:

  • Apple iOS - iPhone, iPad, iPod Touch
  • Google Android OS - smartfony Samsung, HTC, Motorola
  • Symbian OS - telefony i smartfony Nokia
  • BlackBerry OS
  • J2ME - ok. 90% telefonów na świecie
  • Windows Phone 7
  • Windows Mobile 6.5, Windows CE, Pocket PC
  • Bada OS - smartfony Samsung
  • Flash Lite 3, 4
  • Amazon Kindle

Nie ograniczamy się jednak w żaden sposób do powyższych mobilnych systemów operacyjnych. Jeśli masz jakieś niestandardowe potrzeby, z przyjemnością nauczymy się kolejnej technologii, aby sprostać nowym wyzwaniom.

Wycena

Wycena usługi portowania jest na ogół dość łatwa, ponieważ klient dysponuje już aplikacją na wzór. W przypadku dostarczenia aplikacji wzorcowej jesteśmy w stanie zwykle przygotować wycenę w ciągu dwóch dni. Cena usługi w dużym stopniu zależy od liczby platform docelowych - przy zamówieniu aplikacji na więcej niż jeden system operacyjny proponujemy zwykle znaczące rabaty. Wykonanie samej oferty z wyceną jest oczywiście bezpłatne.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.