Insta.Ling

Insta.Ling to program pomagający w nauce słówek. Poprzez stronę www użytkownik może poszerzać swoją bazę słówek z wybranych języków obcych oraz z ortografii. Projekt korzysta z największego zbioru darmowych słowników w kraju, ling.pl.

Aplikacja jest najbardziej popularna wśród nauczycieli oraz uczniów, chociaż korzystać z niej mogą wszystkie osoby zainteresowane nauką słówek.

Aplikacja składa się z trzech części:

  • modułu ucznia,

  • modułu nauczyciela oraz

  • modułu rodzica. 

logo instaling
logo instaling

Aplikacja wyróżnia się prostą i intuicyjną obsługą. Aby z niej korzystać, wystarczy urządzenie z przeglądarką oraz internet. Nie wymaga żadnych instalacji. Każdy moduł dostępny jest w wersji mobilnej. Co trzecie wejście na stronę jest realizowane właśnie poprzez stronę mobilną.

Moduł ucznia

Uczeń codziennie może wykonywać swoją sesję, powtarzając zazwyczaj kilkanaście słówek dziennie. Podczas sesji, w okienku po kolei pojawiają się pytania, a po wpisaniu odpowiedzi, system weryfikuje poprawność i ewentualnie wyświetla poprawną. Uczeń może również odsłuchać nagranie w którym lektor odczytuje słówko. W zależności od postępów poziom trudności oraz liczba powtarzanych słówek będzie dostosowana do konkretnego ucznia.

Moduł nauczyciela

Rolą nauczyciel jest przydzielanie słówek z puli słówek lub dodanie nowych oraz sprawdzanie systematyczności i stopnia opanowania materiału swoich uczniów. Dostępne jest również podsumowanie liczby przyswojonych słówek. Na podstawie algorytmów bazujących na systematyczności ucznia, system sugeruje ocenę: tygodniową oraz miesięczną.

Moduł rodzica

Panel rodzica umożliwia sprawdzenie postępu prac swoich dzieci oraz ich systematyczność. Rodzic może również dokupić słówka i przydzielić je wybranym dzieciom.

udzielanie odpowiedzi
Sesja ucznia – udzielanie odpowiedzi


dodanie słówka
Dodanie słówka


raport
Raport z postępów – przyswojone słówka

 

Administracja systemu i back-end

Aplikacja umożliwiająca zarządzanie bazą słówek została stworzona na platformie instadb.com. Dodatkowo umożliwia ona tworzenie raportów statystycznych systemu, raportu efektów marketingowych oraz sprzedażowych. Posiada również funkcję masowego wysyłania maili do użytkowników portalu. Codziennie wykonywane są kopie bezpieczeństwa systemu.

System został wzbogacony o mechanizm wykrywania botów rozwiązujących zadania za ucznia.

Projekt związany jest również z udzielaniem użytkownikom pomocy, stanowiąc pierwszą linię wsparcia. Kompetentna osoba pomaga rozwiązać każdy problem związany z aplikacją.

Obciążenie i techniczne aspekty

Liczba aktywnych użytkowników korzystających z aplikacji jest bardzo duża, co czyni ją prawdopodobnie najpopularniejszą aplikacją tego typu w Polsce. Samych uczniów jest ok. 60.000, natomiast nauczycieli jest 2.400. Liczba zapytań aplikacji do bazy danych w szczycie wynosi 1.000.000 na godzinę. Baza danych składa się z blisko 3 miliardów rekordów zajmujących 300GB.